Працівника призивають на строкову військову службу: звільняємо чи увільняємо

ПИТАННЯ

          Продовжується призов до Збройних Сил України для проходження строкової військової служби. Як правільно зробити у разі призову працівника: звільнити з роботи чи увільнити від роботи, адже мобілізації на даний час в Україні нет?

 

ВІДПОВІДЬ 

          Згідно з Указом Президента України від 15 лютого 2018 року № 33 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році» у жовтні-грудні 2018 року провадиться черговий призов громадян України на строкову військову службу.

          Стаття 119 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) визначає гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків. Так, «за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову».

          Отже, працівників, яких призивають на строкову військову службу у 2018 році, слід увільняти від роботи зі збереженням місця роботи, посади і середнього заробітку, керуючись частиною третьою статті 119 КЗпП.

 

 

 

Старший інспектор ГУ Державної служби  

України з питань праці в Одеській області                              І.Б.Сорокін

 

Т.в.о. військового комісара Ренійського

районного військового комісаріату                                        А.О.Можаєв