20 квітня голова Ренійської райдержадміністрації Дамаскін Петро Васильович зустрівся з громадянами в рамках відкриття проекта громадської організації «Наше наследие»

 

20 квітня голова Ренійської райдержадміністрації Дамаскін Петро Васильович відвідав захід присвячений відкриттю проекта громадської організації «Наше наследие», «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» та відповів на запитання, розповів про юридичні та соціальні аспекти децентралізації та можливі шляхи створення громад.

Громадська організація «Наше наследие» та районна дитяча бібліотека не вперше приймає участь в подібних проектах, так активісти організації,  восени  почали роботу  в проекті ПУЛЬС.

Проект виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). #USAID #PULSE #IREX #АМУ #ПУЛЬС

Проект USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) працює над формуванням належного правового поля децентралізаційної реформи в Україні, збільшення ресурсів місцевого самоврядування та здатності громад ними ефективно розпоряджатись , збільшення спроможності та професійного рівня усіх залучених до реформи груп.

Процес децентралізації, передача значної частини повноважень та бюджетів від державних органів до органів місцевого самоврядування широко обговорюється в нашому місті. Тому було дуже важливо запрошувати на заходи нашого проекту представників районної та місцевої влади.

Процес децентралізації сприяє участі громадян в управлінні, підвищує ефективність послуг на місцевому рівні, сприяє місцевому економічному розвитку, підвищує відповідальність влади.

Бібліотеки і ГО приймають активну участь в роботі по  інформуванню населення, ведуть роз’яснювальну, довідкову роботу, проводять масові заходи для читачів, які цікавляться процесами реформ в державі. В нас є презентації з досвідом інших громад, є багато матеріалу про створення громад, їх хазяйську діяльність, культурне життя, що дасть можливість врахувати помилки  і пройти шлях створення своєї громади. На цю роботу в нас є 2018 рік.

Бібліотеки  пропонують он-лайн курси по навчанню для мешканців міста за такими темами:

 «Децентралізація в Україні - теорія і практика» https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:Prometheus+DC101+2017_T4/about

 «Підготовка та впровадження проектів розвитку громад» https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:AUC+CDP101+2017_T1/about

Присутні на заході активісти групи підтримки реформ виказали  зацікавленість станом процессу децентралізації у нас в районі, як пройдемо цей шлях, що чекає громаду. Всі також впевнені , що спільна діяльність , міцні зв’язки з громадськістю можуть дати добрий результат, посприяти росту соціальної активності громадян.

Громадська організація «Наше наследие» висловлює повагу активістам у бажанні працювати на користь свого міста.