25.11.2015

До відома землевласників та землекористувачів земель несільськогосподарського призначення (за межами населених пунктів) на території Ренійського району.

Одним із бюджетоформуючих платежів місцевих бюджетів Одеської області є плата за землю.

Тому від сумлінності платників плати за землю повністю залежить забезпечення виконання всіх завдань і функцій держави та територіальних громад по вирішенню соціальних питань, направлених на першочергове забезпечення медичного обслуговування дітей та інвалідів, утримання та ремонт дитячих будинків та інших соціально-важливих об’єктів.

Рішенням Ренійської районної ради від 20.11.2014 № 393/31-VI  затверджена технічна документація про нормативну грошову оцінку земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів) Ренійського району Одеської області, яка вступає в дію з 01.01.2016 року.

Звертаємо Вашу увагу, що згідно з п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (юридичні особи) самостійно обчислюють суму земельного податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.

При цьому для визначення розміру земельного податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого законодавством (ст. 289.1 Податкового кодексу).

Одночасно з податковою декларацією необхідно надавати довідку (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 № 523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг», надання адміністративної послуги - витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, здійснюється Відділом Держгеокадастру у Ренійському районі Одеської області через Центр надання адміністративних послуг при Ренійській районній державній адміністрації. Даний центр розташований за адресою:  Одеська область, Ренійський район, м. Рені, вул. Комсомольська, 139.

Додатково повідомляємо, що абзацом 1 та 2 пункту 2 Розділу VІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державний земельний кадастр» визначено, що земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера. У разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

В зв’язку з вищевказаним для повноти та правильності обчислення сум земельного податку на 2016 рік, Вам необхідно отримати нові довідки (витяги) про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, які знаходяться у власності та/або користуванні.