24.07.2018

24 липня 2018 р. проведено засідання «круглого столу» до відзначення в Україні 30 липня 2018 р. Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми

 

 

24 липня  2018 р., з нагоди відзначення в Україні 30 липня 2018 р.  Всесвітнього дня  боротьби з торгівлею людьми, у приміщенні  Ренійської районної державної адміністрації,  управлінням соціального захисту населення Ренійської райдержадміністрації разом з Ренійським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечено проведення засідання  «круглого столу» на тему «Методи та алгоритм дій щодо запобігання протидії торгівлі людьми».

Метою даного засідання було скоординувати роботу служб та установ району щодо здійснення  інформаційно-профілактичної роботи з попередження торгівлі людьми.

Засідання відбулося під головуванням голови Ренійської райдержадміністрації  Дамаскіна П.В., за участю посадових осіб та спеціалістів управління соціального захисту населення райдержадміністрації, відділу освіти, молоді, спорту та культури райдержадміністрації, служби у справах дітей райдержадміністрації, Ренійського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділу прикордонної служби «Рені», Ренійського ВП Ізмаїльського ВП ГУНП в Одеській області, КЗ «Ренійський центр первинної медико-санітарної  допомоги  Ренійської районної ради Одеської області, Ренійського РС ГУ ДМС в Одеській області, Ренійського районного центру зайнятості та Ліманської і  Новосільської сільських  рад.

Відкрив засідання «круглого столу» голова Ренійської райдержадміністрації  Дамаскін П.В. Він ознайомив учасників  з планом проведення засідання «круглого столу» та зазначив, що торгівля людьми є одним із найважчих злочинів проти людини, тому необхідна  системна і злагоджена робота усіх суб’єктів у Ренійському районі, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, щоб протистояти цьому ганебному явищу та досягнути позитивного результату у боротьбі з цим.

Головний спеціаліст  з питань праці УСЗН РДА Воронов С.С., у своїй інформації «Торгівля людьми як негативне соціальне явище сучасності» повідомив про негативний вплив на суспільство цього негативного явища та  про те, що Міністерство соціальної політики України визначено національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми, яке разом з іншими суб’єктами взаємодії проводить заходи на попередження торгівлі людьми.   

Юрист-консульт РРЦСССДМ Пєнєва А. В., проінформувала учасників засідання «круглого столу» про  законодавчу базу України стосовної протидії торгівлі людьми та її відповідність до законодавства світової спільноти.

Фахівець із соціальної роботи РРЦСССДМ Баннікова Г.В. розповіла про основні поняття торгівлі людьми,  методи та алгоритм дій щодо  запобігання протидії торгівлі людьми та навела конкретні приклади.

Під час дискусії щодо системи заходів  з попередження  торгівлі людьми учасники засідання «круглого столу» поділилися своїм досвідом з проведеної їх установами у даному напрямку роботи.

Крім цього, учасники заходу були ознайомлені з розпорядженнями Ренійської райдержадміністрації:

- від 11 липня 2018 року № 291/А-2018 “Про утворення Ренійської районної координаційної ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми”, яким затверджено склад районної координаційної ради з питань сім'ї, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми та Положення про неї;

- від 17 липня 2018 року № 313/А-2018 “ Про проведення інформаційної кампанії у Ренійському районі під гаслом «ПротиДій торгівлі людьми» з нагоди відзначення в Україні  30 липня 2018 року Всесвітнього дня  протидії торгівлі людьми”, яким затверджено план проведення інформаційно-просвітницьких заходів у Ренійському районі.

За результатами розглянутих питань на засіданні,  суб’єктам взаємодії щодо попередження торгівлі людьми надані відповідні рекомендації, а також учасниками  «круглого столу» визначено, що необхідно продовжити подальшу роботу з попередження торгівлі людьми  шляхом реалізації інформаційних, освітніх, правових, соціально-економічних та інших  необхідних заходів.

 

 

 

Інформація підготовлена УСЗН РДА