03.08.2020

30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми

30 липня 2014 року Організація Об’єднаних Націй відзначила перший в історії Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Цей день має на меті підвищити поінформованість громадськості про цю глобальну проблему і привернути увагу до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Термін «торгівлі людьми» застосовується до різних форм експлуатації та різних видів жертв. Об'єктами цього злочину може бути будь-хто незалежно від статі, віку, соціального становища тощо. Форми вербування, перевезення та експлуатації жертв теж різняться. Торгівля людьми може бути як транснаціональною, коли людину перевозять із країни походження через транзитні країни до країни призначення, так і внутрішньою, коли перевезення здійснюється в межах однієї держави без перетинання кордону.

За оцінками МОП (Міжнародної організації праці), на сьогодні масштаби цього виду злочинної діяльності в світі набули таких розмірів, що за своїми наслідками стоять на третьому місці після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками.

Одночасно, це злочин проти людини, через який людина позбавляється  одного з головних своїх прав – свободи, руйнуя принцип гідності людей та верховенства права.  Жертвами сучасних форм рабства в усьому світі щорічно стають мільйони людей.

Міністерство соціальної політики України постійно вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим особам, та звертається до всіх громадян України не залишатися байдужими до цієї проблеми та боротися з цим ганебним явищем.