05.08.2018

До 100-річчя української поштової марки

 

Цього року виповнюється 100 років першої  поштової марки України. До ювілею в районній дитячій бібліотеці пройшла бесіда про історію марки, історію листування, видам марок, їх вартості, обігу, зображенням та про цікаві філателістичні історії.

В 1918 році українська революція дата старт державним інституціям – арміЇ, банкам, пошті незалежної країни. З’являються перші 130 державних марок  з оригінальним малюнком з надпечатками тризуба, а також п’ять випусків власних листівок та одна поштова картка.

Малюнки для марок України того часу виконали українські митці Г.Нарбут, М.Івасюк, О.Середа.

 


Бібліотекарі не тільки підготували бесіду по філателії, поясненню термінів, історії пошти, авіа, випуску марок в часи Другої світової війни. Цікаво було дізнатись нашим читачам про перших листонош (гонців), які несли вісті та новини з часів перших нагадувань, з часів літописів. Також з дивуванням діти прослухали інформацію та подивились на світлини найдорожчих в світі поштових марок. Дізналися, що перші товариства філателістів в Російській імперії відкрилися в Києві, Одесі, Харкові, а перший філателістичний журнал було видано саме в Києві.

Бібліотекарі запропонували книжкову виставку «Українська марка: 100 років бігу по планеті», огляд літератури про філателію, прочитали вірш Б.Житкова «Листоноша», пригадали разом з дітьми Листоношу Пєчкіна з мультфільму «Канікули в Простоквашино». Сьогодні ми знову продовжили добру традицію бібліотечних тренінгів і провели майстер-клас з виготовлення конвертів, правил підписання місця адресата та відправителя.

Це буде в нагоді дітлахам, коли вони матимуть листування з друзями,  та допоможе грамотно та чітко користуватися поштовими послугами в будь-якій країні світу.

Бібліотечне літо та майстер-класи продовжуються!

 

 

=РДБ=