10.02.2020

До дня прийняття Закону України "Про пробацію"

Закон України «Про пробацію» було прийнято Верховною Радою України   5 лютого 2015 року, який розроблявся з урахуванням європейських стандартів. Законом України пробація визначається як система наглядових та соціально-виховних заходів.

Робота з уразливою категорією громадян, до якої належать в більшості й суб’єкти пробації, вимагає надання їм необхідної допомоги та послуг сторонніх інституцій. Тому, 05 лютого 2020 року в Ренійському районному відділі філії Центру пробації в Одеській області було організовано зустріч для партнерів пробації з нагоди 5-ї річниці прийняття Закону України «Про пробацію».

На зустрічі були присутні:  Людмила Руденко, заступник начальника відділу Ренійської районної філії Одеського обласного центру зайнятості; начальник Ренійського центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Олена Ботіка; начальник Служби у справах дітей Юлія Мантуліна та  фахівець Ренійського районного бюро з безоплатної правової допомоги Тетяна Іонку.

Присутні переглянули презентацію Ренійського районного відділу, тим самим ознайомились з результатами роботи та спільними досягненнями за 2019 рік. Також, було відмічено, що завдяки співпраці з партнерами проведено чимало різноманітних заходів, круглих столів та вирішено багато нагальних питань для клієнтів пробації.

         В ході наради також  обговорені  питання  надання службою зайнятості широкого спектру соціальних послуг: підбір підходящої роботи, залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру, можливість професійного навчання  та перенавчання з метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.

         Присутні взяли активну участь у обговоренні шляхів підвищення рівня активності та мотивації до виправлення осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, подолання їх утриманських настроїв.

         Підхід до проблеми їх працевлаштування, надання всебічного сприяння у вирішенні питань соціального захисту має бути виваженим та комплексним. І лише спільними зусиллями можливо вирішити ці питання, не залишити поза увагою жодну людину, яка потребує допомоги.

 

Заступник начальника відділу

надання соціальних послуг

Л.Руденко