11.09.2018

Кому в жовтні 2018 року повторно потрібно подати документи на переоформлення субсидії

З 01 травня 2018 року діє нова програма житлових субсидій, яка більш соціально справедлива і адресна. Зміни спрямовані на те, щоб всі ті, хто дійсно потребує субсидії - її отримали. При цьому вводяться такі механізми, при яких багаті люди більше не зможуть паразитувати за рахунок усіх платників податків. Якщо раніше субсидію призначали на новий період раз на рік в травні і окремо розраховували його розмір на літній і зимовий час, то тепер це буде відбуватися двічі на рік - у травні і жовтні. Велика частина громадян, які отримують субсидії і не мають недавно куплених предметів розкоші, нових автомобілів, або в складі сімей яких немає працездатних осіб, які декларують нульові доходи, - в загальному це приблизно 80-85% нинішніх субсідіантов - як і раніше державна допомога буде призначена в автоматичному режимі і без необхідності звертатися до органів соціального захисту. Зате в зв'язку з введенням нових правил біля 15% громадян потрібно буде звернутися в органи соцзахисту з питання переоформлення субсидії.             

Отже, повторно - Заява, декларацію та необхідний пакет документів - потрібно буде надати:

• Орендарям житла

• Внутрішньо переміщені особи

• Тим сім'ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживають в приміщенні осіб

• Тим сім'ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, у яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати

• Тим сім'ям, в який відбулися зміни в складі сім'ї протягом останнього року

• Тим сім'ям, які за станом на жовтень 2018 року матимуть заборгованість понад два місяці за житлово-комунальні послуги і не погасять її до листопада 2018 року.