11.09.2018

Монетизація субсидій в Ренійському районі

 

 

Відповідно до пункту 18 постанови Кабінету Міністрів України вiд 27 квітня 2018  року      № 329 "Про внесення змiн до деяких постанов Кабінету Мiнiстрiв України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Мiнiстрiв України вiд 28 грудня 2016 року            № 1022" після закінчення опалювального сезону частина суми невикористаної внаслідок економії споживання енергоресурсів житлової субсидії на оплату комунальних послуг з постачання та розподілу природного газу та постачання та розподілу електричної енергії на комунальні послуги, що не перевищує вартості 100 куб. метрів природного газу або 150 кВт·г електричної енергії на початок нового неопалювального сезону (станом на 01 травня поточного календарного року), повертається домогосподарству, яке забезпечило таку економію.

Станом на  01 червня поточного  року до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення  надійшла  інформація від надавачів  комунальних послуг з постачання та розподілу природного газу  та  електричної енергії,  про наявність у домогосподарств невикористаної, внаслідок економії енергоресурсів житлової субсидії, із зазначенням суми за кожним домогосподарством  у вигляді списків у паперовому та електронному вигляді.

Так, Ренійським РЕМ АТ «Одесаобленерго» надані списки на 1028 осіб на суму 407519,18 грн.; ТОВ «Одесагаз-постачання» надані списки на 1770 осіб на суму 3482212,61 грн.; підприємством КП «Водоканал» -  на 696 осіб на суму 171627,25 грн.   Зазначені кошті, відповідно до Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг  у повному обсязі повернуті до державного бюджету.

Монетизації підлягає по ТОВ «Одесагаз-постачання»  1051825,01 грн. та по  Ренійському РЕМ АТ «Одесаобленерго» - 133848,20 грн.

До 01 липня поточного року структурним підрозділом з питань соціального захисту населення проведено роботу щодо повідомлення одержувачів житлової субсидії про належні  виплати, їх розмір та порядок отримання.

З метою отримання коштів частини  невикористаної житлової субсидії,  станом на 01 вересня поточного  року до УСЗН  звернулися 1190 громадян  з відповідною заявою.

 На підставі поданих заяв,  управлінням соціального захисту населення протягом двох місяців від початку нового опалювального сезону виплачуються громадянам кошти (по факту їх надходження) невикористаної житлової субсидії , в такому порядку:

мешканцям міст обласного значення - через особові рахунки в банківських установах;

мешканцям сіл, селищ, міст - через особові рахунки в банківських установах або відділення поштового зв'язку ПАТ "Укрпошта".

За рішенням комісії строк подання заяви щодо отримання коштів невикористаної житлової субсидії може бути продовжено до 1 листопада поточного календарного року.

У разі смерті особи, якій призначено житлову субсидію на оплату послуг з постачання та розподілу природного газу або постачання та розподілу електричної енергії на комунальні послуги, частина суми невикористаної внаслідок економії споживання енергоресурсів житлової субсидії виплачується за заявою особи із складу домогосподарства, на яку розраховано житлову субсидію в опалювальний сезон.

 

 

Начальник управління соціального 

захисту населення районної державної адміністрації                                                               М.І. Іванова