31.07.2020

На порядку денному своєчасність виплати заробітної плати

В Ренійській райдержадміністрації під керівництвом виконуючого обов’язки голови Ренійської райдержадміністрації Борисова С.Ю., за  участю  керівників та представників структурних підрозділів райдержадміністрації,  територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади у Ренійському районі, а також керівників і представників підприємств району та фізичних осіб – підприємців (далі - ФОП)  відбулося засідання районної комісії з питань дотримання  законодавства про працю щодо легалізації зайнятості населення та забезпечення  виплати  заробітної  плати (далі - Комісія).

На засіданні Комісії розглянуті питання: про стан  погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах району; про стан дотримання законодавства  щодо мінімальних гарантій в оплати праці  (за інформацією Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської облдержадміністрації та Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області);   про стан погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, та з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій до Пенсійного фонду України (за інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області);  про проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи Головним управлінням Держпраці в Одеській області щодо ефективних способів додержання законодавства з питань оформлення трудових відносин.

Так, під час розгляду першого питання обговорено стан погашення  заборгованості із заробітної плати на ДП «Ренійський морський торговельний порт» (далі - ДП «РМТП») та стан своєчасності виплати заробітної плати іншими підприємствами району.  За результатами розгляду першого питання Комісією прийняті відповідні рішення та надані рекомендації керівникам ДП «РМТП», КП «Джерело» Орлівської сільської ради та КП «Успіх» Новосільської сільської ради щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам.

           Розглянувши друге питання та заслухавши керівника ТОВ "Пеко-Лтд" Ляху Г.І., ФОП Соболенко Ю.П.,  представника ФОП Чобан А.Є., а також повідомлення ФОП Булгару Л.В.   Комісією  прийняті відповідні рішення та надані рекомендації ФОП Чобан А.Є. щодо дотримання діючого законодавства з питань мінімальних гарантій в оплати праці та оформлення трудових відносин.

           По третьому питанню обговорено інформацію ГУ ПФУ в Одеській області щодо вжиття заходів до боржників зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

По четвертому питанню старший інспектор Головного управління Держпраці в Одеській області Сорокін І.Б. розповів про проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи в Ренійському районі  щодо ефективних способів додержання законодавства з питань оформлення трудових відносин.

 

 

Інформація підготовлена

УСЗН райдержадміністрації