09.07.2018

На порядку денному заборгованість із заробітної плати

 

Під головуванням виконуючої обов’язки голови Ренійської районної державної адміністрації Самойлюк Ірини Миколаївни 9 липня 2018 року відбулась апаратна нарада з начальниками структурних відділів райдержадміністрації та територіальних підрозділів району. На початку наради начальник фінансового управління Бондаренко Прасковія Михайлівна спільно з начальником  Ренійського відділення Ізмаїльського ОДНІ Кучмою Андрієм Миколайовичем доповіла про стан виконання бюджету на 9 липня 2018 року. Начальник відділу економіки, торгівлі та туризму управління агропромислового та економічного розвитку Стріжкова Наталя Володимирівна доповіла Про заходи щодо легалізації зайнятості населення та забезпечення виплати заробітної плати.

Так відповідно до ст. 2, 13,24, п.9 ч.1 ст.39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»  розпорядження голови районної державної адміністрації від 21.03.2018 року № 85/А -2018 «Про утворення районної комісії з питань дотримання законодавства про працю щодо легалізації занятості населення та забезпечення виплати заробітної плати» з метою дотримання законодавства про  виплату мінімальної заробітної плати та збільшення додаткових надходжень до бюджету за результатами роботи комісії з початку року здійснено 35 обстеження працевлаштовані 25 найманих працівників та 47 осіб зареєструвалися фізичним  особами підприємцями обсяг виявленої  легалізованої зарплати 94,7 тис.грн, додатковий обсяг ПДФО в результаті легалізації заробітної плати склав 17,1 тис.грн, ЕСВ -20,8 тис.грн . Від реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності до бюджету додатково надійшло за червень 6,1 тис.грн єдиний податок.

Але найгострішим питанням для нашого району, яке розглядалося це заборгованість ДП «РМТП» по заробітній платі у сумі 3066,3 тис.грн. (це більше 3х мільйонів грн.) станом на 01.07.2018.

03 квітня 2018 року  та 21 травня 2018  року, 13 червня 2018 року, 14 червня 2018 року, 05 липня 2018 року були проведені спільні засідання робочої наради за участю керівництва ДП «РМТП», за результатами наради були складені протоколи, направлені звернення до Голови обласної державної адміністрації, Міністерства інфраструктури, надісланні листи до органів прокуратури з питань порушення законодавства про працю.

За результатами останньої зустрічі керівництво порту планує реалізацію  2 кранів

( за погодженням  Фонду держмайна) на загальну суму ринкової вартості  приблизно 10 млн.грн за один кран шляхом аукціону, дана сума буде направлена на погашення заробітної плати робітникам. Буде розроблена програма оптимізації  чисельності працюючих, яка складається з двох етапів  на  1 етапі  працевлаштування робітників буде здійснюватися по працюючим фірмам, другий етап  це - частина робітників буде поставлено на облік до Центру зайнятості. Наступний етап на рівні Міністерства інфраструктури розробляється заходи по  реорганізації  та приєднання підприємства до інших портів.