19.11.2020

На засіданні спостережної комісії при райдержадміністрації

 Для засуджених, особливо тих, які тривалий час відбували покарання, адаптація до життя на волі в сучасних умовах може бути досить складною. З’являються такі труднощі, як: побутова невлаштованість, відсутність житла, значні складнощі у працевлаштуванні та інше. Проблеми у відновленні свого соціального статусу та поверненні до нормальних умов життя призводять до того, що особи, які звільнилися з установ виконання покарань, знову стають  на кримінальний шлях, через що підвищується рівень рецидиву злочинів.

З метою мінімізації названих ризиків в України з 2015 року запроваджено пенітенціарну пробацію, що відповідно до ст. 11 Закону України «Про пробацію» полягає в підготовці осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення з метою трудового і побутового влаштування таких осіб після звільнення за обраним ними місцем проживання. Для вирішення окреслених питань та визначення механізму взаємодії в процесі виконання завдань пенітенціарної пробації Міністерством юстиції України спільно з Міністерством соціальної політики України, Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством внутрішніх справ України підписано спільний наказ від 03.04.2018 року № 974/5/467/609/280 «Про затвердження Порядку взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк». Зазначений нормативний акт надає можливість консолідації дій усіх зацікавлених державних органів у наданні допомоги особам, які звільняються з місць позбавлення волі.

Так, 19 листопада за ініціативи Ренійського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області у Ренійській районній державній адміністрації, під головуванням заступника голови адміністрації Сергія Борисова, організовано та проведено засідання спостережної комісії при райдержадміністрації з метою вирішення питання проживання та реєстрації особи, яка звільняється з державної установ «Покровська виправна колонія № 17» та виявила бажання після звільнення проживати у місті Рені. На засіданні комісії також приймали участь представники управління соціального захисту населення Ренійської райдержадміністрації, виконавчого комітету Ренійської міської ради та Ренійського відділення поліції.

Учасники зустрічі обговорили проблемні питання, які виникли під час виконання повідомлення-запиту з установи виконання покарання та з’ясували можливі шляхи вирішення цих питань.

Саме всебічна підтримка і допомога з боку органів влади, місцевого самоврядування, громадських організацій надасть можливість кожній звільненій особі в подальшому уникнути конфліктів із законом та вести здоровий та правослухняний спосіб життя.

 

 

Ренійський районний відділ

філії «Центр пробації»

в Одеській області