02.10.2018

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА: РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРШОГО МІСЯЦЯ

 

         Добіг свого кінця перший місяць навчального року.  Учні початкових класах в Ренійському районі розпочали навчання за новою концепцією – Концепцією  Нової української школи.  За першими кроками першачків, їхніх батьків та класоводів спостерігають всі, хто не байдужий до реформ в освіти, до змін, які відбуваються в суспільстві. І можна підвести перші підсумки, зробити висновки та скорегувати надалі свою роботу.

         Кожен день  першокласників починається не зі дзвінка, а в ігровій  зоні — вони діляться один з одним своїми враженнями та настроєм. Діти не сидять рядочком за партами, а теми, які вчитимуть упродовж тижня, обирають разом з учителькою. 

         День у класі починається з розмови на підлозі ігрової зони. Півгодинне заняття називається «ранкове коло» — з учителькою діти говорять про минулі вихідні, про настрій і, зрештою, про все цікаве, чим хочуть поділитися. Вони не отримують погані оцінки у щоденники, а вчителі намагаються розкрити у дітях приховані таланти.  Відповідно до ідеї «нової школи» діти мають пізнати світ цілісно, бо в шість років їм складно ділити його на математику, літературу й природознавство.   І це тільки те, що лежить на поверхні.

         Ми намагалися  скласти картину перших вражень, опитавши вчителів, батьків, дітей та  адміністрацію закладів освіти. І ось що вийшло.

-            Вчителі: дуже легко пройшла адаптація дітей, всі швидко перезнайомилися, налагодили контакти, потоваришували.  Ми стали ближче до дитини, діти нам довіряють. Спочатку було страшно, а тепер  отримуємо задоволення від того, чим займаємося. Батьки стали нашими помічниками та соратниками, із задоволенням  беруть участь у обговоренні  навчального процесу, радять самі  і прислухаються до порад. Потихеньку позбавляємося ностальгії за минулим та за «зоною комфорту»

-            Батьки: - діти до школи БІЖАТЬ! Хвилюються, що через хворобу пропустять уроки, жодного страху перед школою! Діти вже навчилися дружити, не конфліктувати, відчувається взаємодопомога, знають і дотримуються правил класу, які самі і встановили.

-            Директори шкіл: - кожен робочий день розпочинаю в 1 класі, бо самій хочеться взяти участь у ранкових зустрічах. Бачимо, як діти розкривають свої здібності  і таланти. І вчителі (досвідчені та консервативні) теж розкриваються по-новому: змінюють авторитарний стиль на  теплу, неформальну, але продуктивну атмосферу співпраці, взаєморозуміння. І з батьками легко вести розмову: доброзичливість, небайдужість, відвертість.  Батьки переконалися, що гра теж навчає.

-            Діти:  - так яскраво в школі! І не страшно!  Я можу дати відповідь  і не хвилюватися, що вона неправильна.  А вчителька така гарна, завжди посміхається!

Сподіваємось, що таким  позитивним та плідним буде весь навчальний рік і необхідність реформ відчують всі учасники навчально – виховного процесу.  Тому що до успіху НУШ  додали  зусилля  і Держава,  і місцеві органи влади, і  педагоги. Станом на 1 жовтня всі школи отримали навчальний дидактичний матеріал, ігрові набори LEGO, мультимедійне обладнання, оргтехніку та шкільні меблі.  Протягом жовтня планується забезпечити  першокласників підручниками та  завезти стільці.

         Дякуємо всім причетним  за  вдалий  початок Нової української школи. Бажаємо творчої наснаги, терпіння, подолання всіх страхів та перешкод. Пам’ятайте, що ніколи не пізно «привласнити» зміни, налаштувати себе, що вони — саме те, що потрібно вам.

         Завтра не настає. Воно вже настало. І це так природно для сучасності. І, як не дивно, але диктує нам перспективи молоде покоління, що підростає сьогодні в школі. Це вони хочуть нового, інноваційного. Вони вже вимагають, а ми не повинні відставати, повинні випередити час, щоб бути Вчителями ...

 


Директор КУ «РЦОЗУО»                                                                      Л.В. Потрібна