17.11.2020

Оформлення трудових відносин – гарантія вашої безпеки

На виконання доручення Прем’єр-міністра України від 17.02.2020 року №6698/0/1-20  про вжиття заходів щодо продовження роботи по детінізації ринку праці та неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин  у сферах транспорту та кур’єрській діяльності заступник начальника відділу надання соціальних послуг Ренійської районної філії Одеського ОЦЗ  Людмила Руденко спільно із старшим інспектором Головного управління Держпраці в Одеській області Ігорем Сорокіним проводять інформаційно-роз’яснювальну кампанію.

         Вони відвідали робочі місця Ренійського відділення «Нова пошта» - української компанії, що надає послуги  експрес-доставки  документів, вантажів і посилок для фізичних осіб та бізнесу.

         Керівника – фізичну особу підприємця Лупу С.К., кур’єрів та інших працівників Ренійських відділень поінформовано про необхідність  дотримання вимог законодавства про працю в частині належного оформлення трудових відносин, оплати праці найманих працівників, забезпечення їх прав на здорові та безпечні умови праці, на відпочинок, на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

         Людмила Руденко  розповіла про завдання та можливості служби зайнятості, приорітети, якими керуються фахівці центру зайнятості для досягнення успіхів у взаємовідносинах з роботодавцями  та соціальними партнерами. Презентувала  новий сервіс служби зайнятості - консультант роботодавця та детально зупинилась на  електронних послугах, що надає служба зайнятості. Наголосила на необхідності в повному обсязі подання інформації про вільні робочі місця та вакантні посади. Особливо акцентувала увагу  роботодавців на створення нових робочих місць та можливість отримання компенсації витрат у розмірі єдиного  внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування осіб на новостворені робочі місця.

         Під час заходу було нагадано про відповідальність за використання незадекларованої праці, допуск до роботи працівників на умовах так званого «стажування» та підміну трудових відносин цивільно-правовими договорами, необхідності забезпечення достовірного обліку виконуваної найманими працівниками роботи та її належної оплати.

         «Піклуйтеся про майбутнє вже сьогодні! Поважайте свою працю! Працюйте на «світлій стороні», легально» - найкраще гасло цього заходу.