12.02.2020

Понад 92 % лікарень Одещини готові до укладання декларацій з НСЗУ

До контрактування з Національною службою здоров’я України готові 92% медичних закладів в Одеській області. Наразі в електронній системі охорони здоров’я зареєстровано близько 98 %, підключено до медичних інформаційних систем – близько 99 % медзакладів.

Про це йшлося на нараді в Одеській обласній державній адміністрації. Темою зустрічі стала підготовка до укладення договору з НСЗУ в рамках впровадження програми медичних гарантій. На заході були присутні керівництво ОДА, представники МОЗ, НСЗУ, проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» та власники закладів охорони здоров’я.

«Розвиток медицини у регіоні — один із наших пріоритетів. Наразі створено вертикально-інтегровану систему, що об’єднала всі медичні заклади Одеської області в єдиний медичний простір. Це ефективно вплине на надання якісних послуг кожному мешканцю Одещини незалежно від місця його проживання. Ми активно співпрацюємо із спеціалістами НСЗУ. Також отримуємо консультування Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ. Запровадження програми медичних гарантій стане підґрунтям ефективних змін на всіх рівнях медичної реформи», — зазначив заступник керівника Одеської ОДА Віталій Свічинський.

Всі учасники наради отримали інформацію щодо змін у медичній галузі в Україні.

«Головне завдання Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ — надавати інформаційну, консультаційну, юридичну підтримку медичним закладам. Інформувати пацієнтів, лікарів та керівників закладів про подальшу трансформацію системи охорони здоров'я. А з 2020 року максимально сприяти впровадженню програми медичних гарантій в регіоні», — підкреслила директорка Південного міжрегіонального департаменту Олена Теряєва.

Довідково: за даними НСЗУ, до реформи готові понад 92 % лікарень. Автономізовано вже понад 98 % спеціалізованих медичних закладів. Близько 84% — комп'ютеризовано. Зареєстровано в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) — понад 98 %. Підключено до медичних інформаційних систем (МІС) — близько 99 % спеціалізованих медичних закладів. А кваліфікований цифровий підпис отримали понад 91 % медичних працівників.

Також за словами директорки департаменту комунікацій НСЗУ Тетяни Бойко, трансформація системи відбувається в інтересах пацієнта. Саме пацієнт повинен бути в центрі системи охорони здоров’я. Завдяки програмі медичних гарантій, у людей буде перелік безоплатних послуг. Щоб отримати його, необхідно укласти декларацію з лікарем первинки та надалі отримувати направлення на наступні рівні допомоги.