06.02.2020

У медіацентрі Ренійської районної дитячої бібліотеки відбувся мінітренінг для людей поважного віку

За проектом «Медійна грамотність для людей поважного віку», який виконується громадською організацією «Центр Поділля-Соціум» (м.Вінниця) за підтримки проекту USAID «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews, 5 лютого у медіацентрі Ренійської районної дитячої бібліотеки відбувся міні тренінг для людей поважного віку на тему «Медіаграмотність: як захистись від маніпуляцій у медіа та пропаганди».
Впровадження нових комунікаційних та інформаційних технологій впливає на суспільство, змінює соціальні практики, формує нові шляхи комунікативної взаємодії, впливає на соціальні групи і індивідів. Людина практично постійно перебуває у мас-медійному полі, і черпає зі ЗМІ більшу частину інформації, смислів, образів, використовуваних нею у повсякденні.
Одним з негативних впливів є - пропаганда. За багато років вона відпрацювала велику кількість прийомів для маніпулювання суспільною свідомістю, які, дійсно, ефективні і дозволяють впливати на масу певним чином.
Тож основною метою заходу було навчити людей поважного віку захищатися від впливу пропаганди та маніпуляцій, адже такий вплив звертається до емоцій і почуття людини, що може негативно відобразитися на здоров’ї.
Учасники тренінгу поділилися своїм враженням від отриманої інформації та були здивовані, що навіть не помічали впливу, з яким стикаються щодня. Відмітили, що в сучасному світі людині, незважаючи на вік, потрібно постійно займатись самоосвітою та підвищувати рівень медійної грамотності.