24.03.2020

ВАДИМ ЮДОВ: порушення вимог законодавства під час карантину прирівнюється до нехтування здоров'ям та життям мешканців

Сьогодні, 24 березня, голова районної державної адміністрації Вадим Юдов провів нараду з головними лікарями медичних закладів, керівниками відділу прикордонної служби «Рені» та Ренійського відділення поліції.

В ході наради піднімалось питання стану виконання плану заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території Ренійського району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19. Учасниками були обговорені всі проблеми, як виникали під час проведеної роботи, а також було виявлено, що не всі організації та приватні підприємства в районі дотримуються режиму карантину.

Головний лікар КНП «Центральна районна лікарня» Олександр Сирота та головний лікар КНП «Ренійський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Сергій Георгіу доповіли про режим роботи медичних закладів під час карантину, про проведені заходи із забезпечення необхідних медикаментів, антисептиків та засобів індивідуального захисту медичного персоналу. Ведеться моніторинг стану захворюваності та інформування населення з питань профілактики зараження коронавірусною інфекцією через засоби масової інформації. Особлива увага була приділена питанню доставки  працюючих медиків до роботи.

Прикордонники звернули увагу на роботу пунктів пропуску на території району під час протиепідемічних заходів, оскільки прикордонна зона потребує пильного підходу до безпеки самих прикордонників та осіб, що перетинають кордон.   

Вадим Юдов нагадав присутнім, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України про установлення з 12 березня до 3 квітня 2020 року на всій території України карантину, під час карантину заборонено, зокрема, проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 10 осіб та роботу суб'єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема, закладів торговельного обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування. «Проте, за наявною інформацією, сьогодні на території району на ринках відмічається значне скупчення відвідувачів, що є неприпустимим при карантинних заходах», - зауважив  голова райдержадміністрації.

Голова звернувся до Ренійського ВП з проханням негайно призупинити діяльність суб'єктів господарювання з реалізації непродовольчих товарів на території ринків та вжити заходів для недопущення значного скупчення людей у місцях реалізації продовольчих товарів. У разі недотримання вимог діючого законодавства щодо введення карантинних заходів негайного вживати заходів притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності суб'єктів підприємницької діяльності та адміністрації ринків.

Вадим Юдов наголосив, що порушення вимог законодавства у даній ситуації прирівнюється до нехтування здоров'ям та життям мешканців міста та району в цілому, що є неприпустимим.