31.07.2018

Василий Сухомлинский. Рассказы и сказки для детей - коментовані читання в бібліотеці

 

В районній дитячій бібліотеці знову проведено заняття для читачів : розв’язання кросвордів, малювання та коментовані читання творів Василя Сухомлинського.

Цього вересня ми святкуємо сторічний ювілей Василя Сухомлинського  (1918-1970) — українського радянського педагога, публіциста, письменника, поета.

Народився Василь Сухомлинський в селі Василівці в бідній селянській сім’ї, де всі 4 дітей стали вчителями. Він закінчив семирічку, пішов вчитися в медичний технікум, але незабаром пішов звідти, вступив на робочий факультет.

У 17 років він став вчителем заочної школи недалеко від рідного села; працює викладачем української мови і літератури в Онуфріївській середній школі. Вчитися, читати та любити книги Василя Олександровича навчали мама та  дід Омелян, в якого була надзвичайно велика бібліотека.  Саме вони зіграли велику роль в тому, що він став вчителем.

У 1941 році під час Другої світової війни Василь іде добровольцем  на фронт.  Він був двічі поранений,  довго лікувався, йому хотіли ампутувати руку.   Але він не дав цього зробити. Лікарям довелося двічі оперувати Василя Олександровича і  руку все-таки врятували. Після одужання з червня 1942 року В.О.Сухомлинський працював директором середньої школи і вчителем російської мови і літератури  далеко у Сибіру, у селищі Ува в Удмуртії.

В.Сухомлинський був ерудованою, інтелігентною людиною, мав неабияку силу волі, відрізнявся поміркованістю, надзвичайною скромністю, працездатністю, людяністю. Він володів кількома іноземними мовами. У багатьох напрямах педагогічної науки він випередив свій час.

2 вересня 1970 року  Василя Олександровича Сухомлинського не стало.  Так сталося, що він народився і помер у вересні , і це символічно, бо вересень – це початок нового навчального року.

Це В.О.Сухомлинському наші педагоги вдячні за  поняття «уроки мислення» – уроки, які виховували в дитині відношення до світу, змушували дітей замислюватись над основами світобудови.  

Ці біографічні дані та читання творів В.Сухомлинського зацікавили наших читачів. Вони прослухали короткі твори письменника, в яких відкривається світ, які допомагають чути природу, бачити красоту навколо себе, виховувати себе та інших на прикладах добра, взаємодопомоги, любові та милосердя.

Бібліотекарі пропонують вчителям та батькам звернути увагу на читання разом з дітьми таких творів В.Сухомлинського, як : «Куда спешили муравьи»,  «Куст сирени», «Фиалка и Мотылёк», «Он только живой красивый», «Почему плачет синичка» та інш., що можна знайти на сайтах

 https://azbyka.ru/deti/kniga-o-sovesti-chast-1-krasota-radost-zhizni-chelovek-e-to-sila-duha-suhomlinskij-v-ahttp://skazkibasni.com/vasilij-suxomlinskij, та в наших бібліотеках.

=РДБ=