06.09.2019

Відпочинок та оздоровлення дітей Ренійського району влітку 2019 року

         Рішенням Ренійської районної ради 18 грудня 2018 року №300/33 – VІІ була затверджена Програма відпочинку та оздоровлення дітей Ренійського району на 2019-2021 роки, видані розпорядження голови Ренійської районної державної адміністрації від 30 травня 2019 року № 130/А-2019 «Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків Ренійського району у 2019 році», накази відділу освіти, молоді, спорту та культури районної державної адміністрації від 25 березня 2019 року № 61 «Про початок підготовки закладів освіти до проведення відпочинку та оздоровлення дітей Ренійського району влітку 2019 року» та від 07 травня 2019 року № 79 «Про організацію відпочинку  та оздоровлення  дітей у 2019 році».

         27 березня поточного року на нараді керівників закладів загальної середньої освіти було розглянуте питання щодо підготовки закладів загальної середньої освіти по проведенню літнього оздоровлення.

         Для організованого початку були проведені наступні заходи:

- семінар - нарада з керівниками пришкільних таборів з денним перебуванням учнів та директорами позашкільних закладів освіти з питань організації якісної роботи таборів;

- всі необхідні ремонтні та підготовчі  роботи для функціонування пришкільних таборів, здійснено ретельний огляд стану приміщень, інвентаризація майна спортивних майданчиків та шкільних їдалень, складені відповідні акти, підготовлені документи для отримання дозволу на відкриття та роботу пришкільних таборів (накази, інструкції, виховні плани, графіки роботи, акти перевірки надійності споруд);

- працівниками відділу освіти, молоді, спорту та культури районної державної адміністрації спільно з представниками Ізмаїльського міжрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області та Ренійського МРС ГУ ДСНС  України в Одеській області була здійснена перевірка стану готовності пришкільних таборів;

- складане  перспективне меню, яке затверджено начальником Ізмаїльського міжрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.

         Всі заклади загальної середньої освіти району вчасно отримали дозвіл на відкриття пришкільних таборів. 

         Згідно з Положенням про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 26.12.2017  № 1669 закладами освіти видані відповідні накази, розроблені і затверджені  необхідні посадові інструкції.

         Згідно районної програми, затвердженої рішенням Ренійської районної ради від 18 грудня 2018 року №300/33 – VІІ «Відпочинок та оздоровлення дітей Ренійського району на 2019 - 2021 роки» на проведення відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2019 року виділена сума 390 тис. грн., а саме на організацію та проведення  відпочинку - 200 тис. грн. та оздоровлення  - 190 тис. грн.

         Також з районного бюджету виділено додатково кошторисні призначення на придбання медикаментів у сумі 12 тис. 500 грн., проведення  дератизації, дезінфекції приміщень у сумі 6 тис. 500 грн., закуплений посуд за кошти районного бюджету у сумі 24 тис. 500 грн.

         На базі сільських та міських загальноосвітніх навчальних закладів району працювало 13 пришкільних таборів в І зміну з 03 червня по 21 червня 2019 року (14 днів) з обов’язковим 2-х разовим харчуванням. Вартість харчування однієї дитини в день – 12 грн. 00 коп.

         В пришкільних таборах відпочили 1633 учня, (42%), з них 24 - дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 7 дітей - інвалідів, 550 - з багатодітних сімей, 62 з малозабезпечених сімей, прибувших із зони АТО - 16, 126 дітей, з числа безпритульних та бездоглядних, 456 - дітей робітників агропромислового комплексу і соціальної сфери села, талановиті та обдаровані діти – 335, 15 - батьки, які є учасниками АТО, 42 дитини, які перебувають на диспансерному обліку.

         На оздоровлення в позаміських таборах з районного бюджету виділено 190 тис. грн. Протягом липня–серпня в приміському дитячому оздоровчому закладі  «Зорька», с. Расейка, Татарбунарського району відпочило 50 дітей, які потребують особливої соціальної уваги і підтримки, з них 11 - дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 10 - з багатодітних сімей, 5 з малозабезпечених сімей, талановиті та обдаровані діти – 22, 2 - батьки, які є учасниками АТО.

         З метою популяризації вивчення іноземних мов на базі пришкільних таборів відпочинку Ренійського НВК «ЗОШ І ступеня - гімназія» та Ренійського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - ліцей» працювали літні мовні табори. «Мовні табори» працювали відповідно до плану роботи за Студіями: «Англійська мова», «Німецька мова», з учнями працювали вчителі англійської та німецької мов. Форми роботи в таборах дуже різноманітні: лексичні, граматичні, інтерактивні та розважальні ігри на англійській мові, екскурсії до парку з метою розвитку навичок монологічного та діалогічного мовлення (опис ситуацій, картини природи, ігри), національні ігри з використанням мови. Діти протягом роботи мовного табору отримали змогу спробувати свої навички не тільки в рамках навчального процесу, а також на практиці шляхом вільного спілкування між собою та  з вчителями.

         В пришкільних таборах Ренійського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - ліцей», ЗОШ № 3, Котловинської ЗОШ, Новосільського НВК була організована робота  профільних загонів різного напрямку. Під час роботи пришкільних таборів з денним перебуванням учнів для організації дозвілля були залучені у всі позашкільні заклади освіти: ЦДЮТ, СЮТ, СЮН, РРЦТК, ДЮСШ, міський та сільські Будинки культури, а також ОЦНК.

         Виховна робота в пришкільних  таборах проводилась з урахуванням вікових особливостей та інтересів дітей. Використовувалися  різноманітні форми виховної роботи, матеріально – технічна база шкіл, ігрові та спортивні майданчики. Школярі прийняли участь у «Веселих стартах», естафетах, різноманітних спортивних змаганнях. Змістовні лекції, тренінги ігри відповідної тематики для учнів пришкільних таборів були проведені працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї та молоді, медичними працівники. З метою формування здорового способу життя, засобами туристсько–краєзнавчої роботи, розширення кругозору дітей, виховання моральних якостей були проведені Дні туризму, екскурсії по рідному краю.