10.09.2018

Юні прикордонники Новосільського НВК – ліцею на вишколі "Джура-Прикордонник - 2018" який був проведений 12-18 серпня у Великих Мостах на Львівщині

 

 

     Вже другий рік поспіль, завдяки спільним зусиллям Міністерства молоді та спорту України, Державної прикордонної служби України, Львівської обласної державної адміністрації збираються юнаки та дівчата з усіх прикордонних районів України на військово-патріотичний вишкіл «Джура-Прикордонник».

     У цьому році вишкіл «Джура-Прикордонник 2018» проводився на базі Кінологічного навчального центру ДПСУ в місті Великі Мости, на Львівщині.

     Цей вишкіл залучає учнівську молодь до формувань патріотичних цінностей, вивчення кращих українських традицій, вивчення військових формувань, сприяння дружніх відносин між регіонами нашої держави. В заході прийняли участь 460 учасників із 52 прикордонних районів України.

     Цього року Ренійський район представили учні Новосільського НВК : Бєну Аліна, учениця 11 – Б кл., Шербу Юлія, учениця 10 кл., Гєцой Денис, учень 11- А кл., Чеботарьов Ігор, учень 11- А кл. та керівник команди педагог – організатор Тасмали Лілія Михайлівна.

     Протягом шести днів для учнів були проведені дуже цікаві заняття та лекції. Вони дізналися про створення прикордонної служби України, відвідали музей Кінологічного центру, побували на екскурсії в місті Жовква, прикордонники розповідали їм про специфіку своєї служби.

     На базі Кінологічного навчального центру були проведені цікаві практичні заняття з слідопитства, затримання порушника, військовослужбовці-кінологи показали учням цікавий виступ зі службовими собаками, яких підготовлюють для подальшої служби на кордоні та КПП. Також вони мали можливість власноруч спробувати себе в дресируванні собак.

     На полігоні були проведені цікаві заняття з тактичної медицини, неповної розборки і зборки автомату та пістолету, ознайомились зі зразками стрілецької зброї та техніки яка є на озброєнні у військових.

     Відвідування відділу прикордонної служби «Рава-Руська» дала можливість учням відчути   себе справжніми прикордонниками. Цікаво їм було побачити як насправді несуть службу прикордонники, а саме, як проходить охорона кордону в так званій «зеленій зоні», як на КПП відбувається перевірка документів та огляд автівок.

     Цікавими були й змагання з пейнтболу, де можна на практиці закріпити тактичні дії групи.

     Кожен учасник отримав Подяку від Кінологічного навчального центру Західного регіонального управління Держприкордонслужби України і Сертифікат від Міністерства молоді та спорту. Всеукраїнський вишкіл закінчився святковою ходою вулицями Львова під звуки маршу військового оркестру, від якого захоплює дух.

     У 2019 році Всеукраїнський вишкіл «Джура – Прикордонник – 2019» відбудеться в місці Ізмаїл Одеської області, в кінці червня на початку липня 2019 року, у формі наметового таборування, неподалік навчального центру Держприкордонслужби, протягом 8-10 днів.

 

 

КУ «Районний центр з обслуговування

закладів та установ освіти» Ренійської райради Одеської области