18.08.2014

Керівники громадських організацій Ренійського району обговорили зміни до Конституції України

   14 серпня за участю виконуючого обовязки голови Ренійської райдержадміністрації Баримова С.В.  відбулося чергове засідання Громадської ради при Ренійській районній державній адміністрації. Головним питанням  було обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України». Начальник відділу комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Кобенко С.А. проінформував керівників громадських організацій основні моменти майбутніх змін до Основного закону та про хід   обговорення серед населення Ренійського району.

    Як відмітив Сергій Анатолійович, головною метою проекту Закону є вдосконалення конституційно-правового статусу вищих органів державної влади відповідно до засад функціонування держави з парламентсько-президентською формою правління, а також реформування конституційно-правового статусу органів місцевого самоврядування. Чітко, повно, системно та однозначно запропоновано вдосконалити конституційні засади функціонування Верховної Ради України як єдиного законодавчого представницького органу, окреслені окремі аспекти конституційно-правового статусу Президента України, Кабінету Міністрів України та прокуратури, а також реформування системи місцевого самоврядування і засади організації державної влади в областях і районах.

   Переважна більшість запропонованих змін стосується саме децентралізації публічної влади в Україні та посилення конституційно-правового статусу місцевого самоврядування. Змінами вилучаються з конституційного регулювання обласні та районні державні адміністрації. Натомість основні повноваження мають бути зосередженні на базовому рівні (село, селище, місто). Разом з тим, передбачається утворення виконавчих органів обласних та районних рад. Голова обласної ради, голова районної ради має обиратись зі складу депутатів відповідної ради та очолювати її виконавчий орган.

    У регіонах і районах пропонується запровадити інститут представників Президента України, які на відповідній території здійснюватимуть нагляд за відповідністю Конституції та законам України актів органів місцевого самоврядування та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, координуватимуть взаємодію територіальних органів центральних органів виконавчої влади, спрямовуватимуть та організовуватимуть діяльність усіх територіальних органів центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в умовах надзвичайного або воєнного стану, здійснюватимуть інші повноваження, визначені в Конституції та законами України.

 Громадська рада підтримала рішення про проведення децентралізації державної влади, але виразила занепокоєність можливим проведенням адміністративно-територіальної реформи, в першу чергу яким чином відбудуться укрупнення населених пунктів - формування громад. Одним із головних позитивних моментів було виділено те, що повноваження щодо утворення і ліквідації районів, встановлення і зміна меж районів і міст, віднесення населених пунктів до категорії міст, найменування і перейменування населених пунктів і районів залишаються у Верховній Ради України.

     Також представники громадськості заслухали інформацію начальника управління праці та соціального захисту населення Строганової Ж.В. щодо постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2014 року № 83 „Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги”, якою затверджено Порядок призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги.

    Як зазначила Жанна Володимирівна, з 1 липня цього року в Україні діє програма надання компенсацій витрат на сплату комунальних послуг. Компенсація призначається органами соціального захисту населення. Право на отримання компенсації матимуть сім’ї, середньомісячний сукупний дохід яких за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення. Для того, щоб оформити компенсацію, родині слід звернутися до районного управління праці та соціального захисту населення, за місцем реєстрації.

 

            Начальник районного управління юстиції Осадча О.М.  надала інформацію  щодо порядку реєстрації договорів  оренди землі, у тому числі за екстериторіальністю та роботи Реєстраційної служби як суб’єкта надання адмінпослуг.

 

  Наприкінці засідання виступив представник Ренійського комітету товариства Червоного Хреста В.А.Дроздов з інформацією про діяльність товариства з надання гуманітарної допомоги переселенцям з зони АТО. Також звернувся до членів громадської ради по допомогу в поширенні інформації серед громадськості про збір гуманітарної допомоги переселенцям.