21.08.2014

У Ренійській райдержадміністрації відбувся «круглий стіл» на тему обговорення проекту нової Конституції

 19 серпня   за участі керівництва райдержадміністрації, представників органів місцевого самоврядування, керівників місцевих партійних організацій, голови Громадської ради при Ренійській райдержадміністрації  відбувся круглий стіл на теми «Роз’яснення щодо  змін до Конституції  України» та «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги».

  Про першому питанню було заслухано інформацію про основні моменти та хід громадського обговорення проекту Закону України «Про зміни в Конституцію України». Присутні зазначили необхідність децентралізації державної влади в Україні та передачі якомога ширших повноважень місцевій владі. Всі одностайно виступили за те, щоб українська мова залишалась єдиною державною. Але разом з тим в  статті де сільські, селищні, міські, районні, обласні ради можуть у порядку, визначеному законом, надавати в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці статус спеціальної російській мові, іншим мовам національних меншин України.

      По другому питанню виступила начальник управління праці та соціального захисту населення Ж.В.  Строганова. Жанна Володимирівна проінформувала учасників «круглого стол» про постанову Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2014 року № 83 „Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги”, якою затверджено Порядок призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги.

  Також досить жваву дискусію визвало питання суспільно-політичного життя Ренійського району. Лідери політичних партій, представники органів місцевого самоврядування зійшлися на тому, що в непростий для країни час зробити все можливе для збереження миру та злагоди в нашому районі. Також обговорювалися питання роботи засобів масової інформації та необхідності більш детально освітлювати діяльність політичних партій Ренійського району.