Інформація щодо проведеної роботи по забезпеченню додержання та реалізації прав і свобод осіб з інвалідністю в Ренійському районі

     Станом на 01 вересня 2018 року в Ренійському районі проживають 2223 особи з інвалідністю, у тому числі:

-  дітей з інвалідністю – 134 особи;

-  осіб з інвалідністю  внаслідок загального захворювання – 1660 осіб;

-  осіб з інвалідністю з дитинства -  394 особи;

- осіб з інвалідністю внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС – 5 осіб;

- осіб з інвалідністю війни – 30 осіб, з них 1 особа з інвалідністю з числа учасників антитерористичної операції.  

     З метою соціальної та фінансової підтримки малозабезпечених верств населення з числа одиноких пенсіонерів та ветеранів, осіб з інвалідністю, багатодітних сімей та сімей з дітьми з інвалідністю рішенням  сесії районної ради у грудні 2017 року затверджено районну цільову програму соціальної підтримки населення на 2018-2020 роки «Соціальний захист населення в Ренійському районі».

     На надання матеріальної допомоги мешканцям району вищезазначеною програмою у 2018 році передбачено 70,0 тис. грн. Станом на 01 вересня надано матеріальну допомогу 54 особам на загальну суму 45200,00 грн., у тому числі 15 особам з інвалідністю на загальну суму 12700,00 грн.

     Також, протягом 2018 року за рахунок коштів державного бюджету відповідно до Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги непрацюючим малозабезпеченим особам, особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2017 р. № 256 одноразову матеріальну допомогу отримали 7 осіб з числа непрацюючих малозабезпечених осіб та осіб з інвалідністю внаслідок загального захворювання на загальну суму 4805,5 грн.

     Станом на 01 вересня в управлінні соціального захисту населення для забезпечення санаторно-курортним лікуванням на обліку перебувало 90 осіб, в тому числі:

    8 осіб з інвалідністю війни;

    9 учасників бойових дій;

    1 учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС 1 категорії;

    71 особа з інвалідністю внаслідок загального захворювання та з дитинства;

    1 особа з інвалідністю зі спинальним профілем захворювання.

     Протягом поточного року в санаторно-лікувальних закладах оздоровлено 11 осіб, а саме:

 за путівками Міністерства соціальної політики України - 6 осіб з інвалідністю та 1 учасник бойових дій; 

 за рахунок державного бюджету – 1 особа з інвалідністю внаслідок загального захворювання та 1 особа з інвалідністю за спинальним профілем захворювання;

 за рахунок обласного бюджету – 1 особа з інвалідністю та 1 учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС 1 категорії.

     Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року  № 321 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 року № 238, 7 квітня 2018 року затверджено новий «Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення».

     З початку року управлінням соціального захисту населення видано 81 направлення 48 особам з інвалідністю на забезпечення протезно-ортопедичними виробами, засобами для пересування, ортопедичним взуттям та іншими засобами реабілітації.

    З підприємствами та організаціями України, які забезпечують осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації, управлінням соціального захисту населення, за допомогою Централізованого банку даних з проблем інвалідності, укладаються тристоронні та двосторонні договори на виготовлення або постачання засобів реабілітації. Протягом року укладено 32 договори.  

    На забезпечення осіб з інвалідністю, які проживають в Ренійському районі, необхідними засобами реабілітації, Фондом соціального захисту інвалідів на сьогоднішній день передбачено 318757,00 грн.

          
          Додаткову інформацію можна отримати в управлінні соціального захисту населення Ренійської райдержадміністрації за адресою: м. Рені, вул. В.Дулоглу, 14 (каб. № 9) або за тел.: 6-17-35.