27.08.2015

Інформація для розгляду на засіданні колегії Ренійської райдержадміністрації «Про хід виконання в Ренійському районі розпорядження голови Одеської облдержадміністрації №447/А-2012 від 11 травня 2014 року «Про заходи щодо подолання дитячої безпритульності,

Відповідно до законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей» на виконання розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації «Про заходи щодо подолання дитячої безпритульності, бездоглядності та злочинності», розпорядження голови Ренійської районної державної адміністрації «Про заходи щодо подолання дитячої безпритульності, бездоглядності та злочинності у Ренійському районі», з метою подолання дитячої безпритульності, бездоглядності та запобігання сирітству, створення умов для всебічного розвитку і вихованню дітей служба у справах дітей Ренійської районної державної адміністрації інформує про проведену роботу:

З метою попередження дитячої бездоглядності та безпритульності проводяться постійні взаємозвірки дітей, які перебувають на обліку у службі у справах дітей, у кримінальній міліції у справах дітей Ренійського РВ ГУМВС України, у відділі освіти, молоді та спорту, у кримінально-виконавчій інспекції, у Ренійському районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, у Центральній районній лікарні. На спільному  профілактичному обліку  служби в справах дітей станом на 30 липня 2015 року перебуває 13 дітей, з яких  9 – проживання в сім’ї, у якій батьки або особи, які їх замінюють, ухиляються від виконання своїх обов’язків з виховання дитини, 4 - скоєння фізичного насильства над дитиною.

Проводяться спільні профілактичні рейди згідно розробленого графіку. Так, протягом ІІ кварталу 2015 року проведено 30 рейдів по місцях концентрації молоді, в ході яких порушень виявлено не було.

Службою у справах дітей та співробитниками Ренійського РВ ГУМВС постійно проводяться профілактичні бесіди з метою профілактики правопорушень, пропагування  здорового способу життя, так,  протягом ІІ кварталу 2015 року спеціалістами служби у справах дітей проведено 55  індивідуально-профілактичних бесід з батьками та 71 бесід з дітьми. 

  Протягом ІІ кварталу 2015 року у Ренійського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на обліку сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах Ренійського району знаходяться 345 сім’ї, в яких виховується 823 дитини. Виявлено 21 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в яких виховується 39 дітей та знято з обліку 10 сімей з позитивним результатом, які виховують 19 дитини. Під соціальним супроводом перебуває 79 сімей, в яких виховується 189 дитини. Членам сімей під супроводом протягом звітного періоду надано 499 послуги.

Працівниками Ренійського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з службою у справах дітей Ренійської райдержадміністрації в усіх закладах освіти були проведено серед дітей шкільного віку; лекція на тему «Ризикована поведінка» охоплено 75 учнів; лекції на тему: «Профілактика вживання алкоголю», «Вплив пивних напоїв на організм», «Смертельний вплив тютюну», «ВІЛ/СНІД», охоплено 185 учнів; тренінг на тему «Наслідки тютюнопаління» охоплено 125 осіб, серед дітей шкільного віку; класні години на тему: «Хвороби віку», на тему: «Інфекції, які передаються половим шляхом, їх профілактика», охоплено 84 особи, серед дітей шкільного віку.

            Службою у справах дітей районної державної адміністрації проведено 55  індивідуально-профілактичних бесід з батьками та 71 бесід з дітьми.

          Проводиться профілактично-просвітницька робота щодо відповідального батьківства та попередження відмов від новонародженої дитини через діяльність консультаційного пункту при пологовому стаціонарі. За ІІ квартал 2015 року не було жодної відмови від новонародженої дитини у пологовому стаціонарі.

Організацію дозвілля дітей забезпечують позашкільні заклади освіти та будинки культури району. Учні відвідують гуртки станції юних техніків, Центру дитячої та юнацької творчості, станції юних натуралістів, районного центру національних культур, дитячо-юнацької спортивної школи, школи естетичного виховання. Крім гурткової роботи, проводились масові заходи та конкурси, екскурсії на підприємства міста та місця рідного краю.

Проводиться робота щодо залучення на пільгових умовах дітей-сиріт, дітей з кризових і багатодітних сімей, схильних до правопорушень, до занять у гуртках, секціях, позашкільних навчальних закладах.

Проводиться постійна робота щодо охоплення дітей та підлітків шкільного віку навчанням у загальноосвітніх навчальних закладах, ведеться облік дітей і підлітків шкільного віку.

 

Т.в.о начальника служби у справах дітей

райдержадміністарції                                                                                           Т.Г.Тараненко