20.08.2018

Інформація про результати проведених профілактичних заходів (рейдів) «Діти вулиці», «Вокзал», «Літо»

Служба у справах дітей Ренійської райдержадміністрації під час рейдових заходів «Діти вулиці», «Вокзал»,  «Літо» вирішувала питання соціального захисту дітей та організації роботи щодо запобігання бездоглядності та безпритульності серед них.

У порядку взаємодії з суб’єктами соціальної роботи розроблено та затверджено  план спільних заходів щодо запобігання дитячій бездоглядності та профілактики правопорушень, злочинності у дитячому середовищі, захисту особистих, соціальних, житлових та майнових прав дітей.

Щомісяця проводяться оперативні засідання служби у справах дітей з представниками ювенальної превенції районного відділення поліції, з іншими суб’єктами соціальної роботи.

Станом на 01.08.2018 на обліку в службі у справах дітей перебуває 49 дітей, з 25 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

З метою профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, виявлення та попередження дитячої бездоглядності та безпритульності службою у справах дітей  протягом звітного періоду організовано та проведено 55 рейдових заходів «Діти вулиці», з них 15  в рамках профілактичної операції «Літо». Під час проведення зазначених профілактичних рейдових заходів обстежено 64 сім`ї, попереджено 48 батьків, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

У ході проведення рейдів :

-  виявлено дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах-16;

-  залишено  дітей у біологічній сім’ї  – 10;

-  влаштовано  до центру соціально-психологічної реабілітації дітей -6

В 2018 році ініційовано 3 матеріали про відібрання без позбавлення батьків до органу опіки та піклування (райдержадміністрація), позови направлено до Ренійського районного суду.

Працівниками служби регулярно проводиться патронаж по виявленню дітей з соціально-неблагополучних сімей, дітей, які зазнали жорстокого поводження з боку батьків та дорослих та надання їм необхідної допомоги та захисту, а також попередження рецидивів неблагополуччя, навчання членів сім’ї самостійному розв’язанню проблем.

 З метою попередження і запобігання вчиненню дітьми правопорушень та злочинів, рецидивів спільно з кримінально-виконавчою інспекцією району відвідано 1 неповнолітнього, який умовно засуджений до покарань не пов’язаних з позбавленням волі та перебуває на обліку в КВІ.

Батьки, які не виконують своїх обов’язків притягувались до адміністративної відповідальності за ст.184 КУАП,  так до ювенальної превенції службою у справах дітей направлено  12 клопотань  на батьків, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

Під час рейдових заходів обстежувались житлово-побутові умови проживання дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей; перевірялась готовність дітей до школи наявність шкільної форми, канцелярского приладдя та забезпеченість дітей сезонним одягом, взуттям та їжею.

 

 

 

 

 

 

 

 

Начальник  служби у справах дітей

районної державної адміністрації                                                 Ю.А.Мантуліна