25.09.2015

Соціальні гарантії учасників АТО і мобілізованих

         У світлі останніх подій у державі вкрай актуальними є питання гарантій, пільг і компенсацій мобілізованим громадянам. Ренійська районна державна адміністрація приділяє максимальну увагу для забезпечення всіх передбачених законодавством пільг та гарантій жителів Ренійського району, що безпосередньо приймали участь в АТО та мобілізованим в особливий період.

Станом на 01.09.2015 р. на обліку в управлінні соціального захисту населення Ренійської райдержадміністрації перебувають 27 осіб, які приймали участь в антитерористичній операції та яким встановлено статус учасника бойових дій. На  даний  час  особи  зазначеної  категорії  користуються  пільгами  відповідно до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

З метою забезпечення реалізації права учасників антитерористичної операції на санаторно-курортне лікування чотирьох учасників бойових дій взято на облік для забезпечення путівками до санаторіїв. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням»

Одеською обласною цільовою програмою підтримки малозабезпечених верств населення на 2014-2015 роки в обласному бюджеті передбачені кошти на надання додаткових соціальних гарантій мешканцям області.  Так, з метою підтримки військовослужбовців, які приймали участь у зоні проведення антитерористичної операції, та членів їх сімей, рішенням Одеської обласної ради до зазначеної програми внесено зміни, якими передбачено надання одноразової грошової допомоги мобілізованим особам, у розмірі 3000 грн. В рамках зазначеної програми станом на 23 вересня поточного року  зазначену допомогу отримали 39 мобілізованих громадян Ренійського району на загальну суму 117,0 тис. грн.