23.08.2018

Допомога у вирішенні проблем, пов’язаних з соціальним захистом учасників АТО та вимушених переселенців

          Ст. інспектор Головного управління Держпраці в Одеській області Сорокін І.Б. взяв участь в заході, який проводився 17 серпня 2018 року за  ініціативою Ренійського районного центру зайнятості на тему: «Допомога у вирішенні проблем, пов’язаних з соціальним захистом учасників АТО та вимушених переселенців». Мета заходу: соціально-психологічна реабілітація, надання правової допомоги та сприяння професійної самореалізації учасників АТО та вимушених переселенців.

          В заході прийняли участь представники: правозахисної організації «Всеукраїнський громадський рух «Сила права», Ренійського військового комісаріату, Управління соціального захисту населення, ГУ Держпраці в Одеській області, учасники АТО та вимушені переселенці.

          Директор центру зайнятості Анатолій Рошка розповів, що фахівцями центру зайнятості особлива увага приділяється соціальній та професійній адаптації учасників АТО, поверненню їх до мирного життя. Під час свого виступу він детально зупинився на послугах, що надаються службою зайнятості цій категорії громадян, а саме професійне навчання, надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг для підвищення їх конкурентоспроможності на рику праці.

          Представниця правозахисної організації «Сила права» зазначила що громадяни, які постраждали внаслідок збройного конфлікту мають можливість отримати матеріальну та моральну компенсацію, безкоштовну консультацію та ефективну правову допомогу у вирішенні проблемних питань.
          Заступник  Ренійського військового комісара розповів що починається новий призив до збройних сил України, про прослуги, які надає військовий комісаріат.

          Ст. інспектор Головного управління Держпраці в Одеській області Сорокін І.Б. інформував присутніх про те, що, незважаючи на зміну формату АТО та її назви на операцію Об’єднаних Сил (ООС) підлягають застосуванню норми ст. 119 КЗпП щодо збереження за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом,  у тому числі шляхом укладання нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення місця роботи, посади, середнього заробітку  на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форм власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову, пільги, гарантії передбачені законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей". Інформація про це може бути в нагоді під час призову на військову службу під час призова восени.

          Учасники заходу визначили спільні дії в цьому напрямку роботи, адже тільки разом є можливість допомогти та підтримати людей, які опинились в таких не простих життєвих умовах.

 

Старший інспектор Головного

Управління Державної служби

України з питань праці в Одеській області                                  І.Б.Сорокін