Призов громадян на строкову військову службу

Відповідно до Указу Президента № 88/2015 від 17.02.2015 "Про строки проведення чергових призовів, чергові призови громадян України на строкову військову службу та звільнення в запас військовослужбовців у 2015 році" у жовтні – листопаді цього року в Україні загалом та в області зокрема буде проводитись призов громадян на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань.

Призову на строкову військову службу підлягають громадяни України, придатні за станом здоров’я, віком від 20 до 27 років, або яким на момент відправки у військову частину виповнилось 20 років і які не мають законних підстав для звільнення або відстрочки від призову на строкову військову службу.

Громадяни призовного віку, яким надійшла повістка військового комісаріату зобов’язані з’явитись у вказаний у повістці строк. Призовники, які не отримали повістку мають з’явитись до військового комісаріату протягом 10 днів після оголошення Указу Президента про черговий призов на строкову військову службу. Неявка призовника розцінюється, як ухилення від призову. По особам, що не з’явились без поважних причин до військового комісаріату матеріали будуть направлені до органів МВС для відкриття кримінального провадження згідно ст. 335 Кримінального кодексу України, що тягне за собою позбавлення волі на строк до 3 років.

Призовники, які мають законні підстави для відстрочки від призову на строкову військову службу (згідно із ст. 17 Закону України "Про військовий обов’язок та військову службу") зобов’язані з’явитись для надання відповідних документів.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України №587 від 12 серпня 2015р.  громадянам України перед початком проходження строкової військової служби будуть виплачувати грошову допомогу у розмірі двох мінімальних заробітних плат.