06.08.2015

Президент України вдосконалив порядок проходження служби у військовому резерві в особливий період

Президент України Петро Порошенко згідно з указом вніс зміни до указу від 2012 року, що стосується положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві Збройних сил України в особливий період.

Згідно з внесеними президентом змінами, в особливий період військовослужбовці, звільнені зі строкової служби та військової служби за призовом під час мобілізації, в обов'язковому порядку зараховуються до військового оперативного резерву першої черги.

Крім того, згідно з текстом указу, контракт на проходження громадянином України служби у військовому резерві не може бути розірваний в особливий період, а громадянин, який його підписав і зарахований у резерв першої черги, продовжує службу у військовому резерві до завершення особливого періоду.

Призов резервістів військового оперативного резерву першої черги відбувається у разі оголошення загальної мобілізації або у випадку ухвалення відповідного рішення президентом України. "Порядок організації призову резервістів військового оперативного резерву першої черги на військову службу визначається Генеральним штабом ЗС України. Термін вжиття заходів щодо заклику не повинен перевищувати 48 годин", - йдеться в указі.

Раніше Верховна Рада України підтримала президентський законопроект щодо удосконалення нормативно-правової бази з питань проходження служби у військовому резерві в особливий період. Згідно з ухваленим законом, в особливий період у першу чергу в обов'язковому порядку зараховуються до резерву військовослужбовці, які звільнені зі строкової військової служби та військової служби за призовом під час мобілізації. Такі військовослужбовці за своїм професійними і морально-психологічними характеристиками, а також станом здоров'я мають бути придатними до служби у військовому резерві та відповідати встановленим законодавством вимогам.

"Ухвалення закону обумовлене необхідністю удосконалення системи забезпечення національної безпеки у військовій сфері та підвищення спроможностей ЗС України, інших військових формувань в контексті реагування на загрозу збройної агресії за рахунок більш ефективного використання військового резерву", - йдеться в пояснювальній записці до документа.